Září 2014

Strava (8.9.2014)

8. září 2014 v 10:37 | Já |  Strava
Tak už jsem zdravá, takže jdeme zase zvolna do toho. :)

Snídaně:
čas: cca 8:00
Jablečný koláč (trojúhelníček)
Kafe s mlíkem


Svačina:
Neuvěřitelný... já jsem zapomněla na svačinu. Neuvěřitelné na tom je, že jsem vůbec neměla hlad. :D

Oběd:
čas: cca 12:00
čočka na kyselo + cerální rohlík


svačina:
čas: cca 15:00
Jablečný koláč. (Opět jeden trojúhelníček. Tak výsluška, co nadělám :D Ale už poslední dneska. :) )


Když vás zradí vlastní tělo

4. září 2014 v 11:32 | Já
Tak se stalo, čeho jsem se obávala.

Složila mě nemoc. Kašel, zahleněný krk, malátnost, bolest hlavy… prostě děs běs. Kupodivu teda bez zvýšených teplot i bez ucpaného nosu. Sem tam sice posmrknu, ale není to tak hrozný. Ale cvičit se s tím nedá… :( Bohužel.

Bylo mi přítelem nekompromisně sděleno, že si mám dát týden pauzu, jinak si zadělávám na horší zdravotní kalamitu. Při takovémhle náročném tréninku si totiž tělo bere síly pro regeneraci ze stejného zdroje, jako to dělá v případě nemoci. Pokud bych tedy cvičila a zároveň bych se snažila kurýrovat, nemuselo by být zdrojů dostatek a došlo by ke kolapsu.

Takže jsem tedy přistoupila na týdenní pauzu. Pravda je taková, že další faktor mého rozhodování bylo, že jsem první měsíc v novém zaměstnání a nemůžu si dovolit nastoupit hned na nemocenskou. Chodit do práce, cvičit a po večer se kurýrovat… to už by byl pro organismus asi skutečně záhul. Ale dobrá zpráva je, že podle toho, co prý o marodce během P90X programu říká Tony Horton (tvůrce programu P90X), tak to takhle prý není problém a klidně po tom týdnu, až se budu cítit fit, můžu navázat ve cvičení tam, kde jsem přestala.

A to si pište, že tam taky navážu! :D už se na to těším. Nemoc pomalu ustupuje a po proleženém víkendu věřím, že ustoupí úplně. A v pondělí zas voalá!! :D Protože tady úplně platí nevyřčené motto programu "I hate it… but i LOVE it!!", tedy volně řečeno: "Nesnáším to… ale taky to miluju!". :)

Další věc, co na sebe můžu prásknout, když teď nepíšu každodenní report, je to, že jsem se objednala na vyšetření : "Komplexní diagnostika na lékařsky ověřeném přístroji +Posouzení jídelníčku a individuální tipy pro udržení ideální váhy".
Jsem na to docela zvědavá, sice si moc neslibuju od těch rad a jídelníčků, ale bude super mít změřený poměr tuku v těle a vůbec Inko o svém těle. Možná se konečně dozvím, co v jídle dělám špatně. J

Nachlazení, aneb to není fér!

1. září 2014 v 8:56 | Já
Vážně, to není fér!! Konečně jsem odhodlaná, mám motivaci, chuť a nadšení... a onemocním? Ach jo!

Jsem asi nastydlá, není to tak hrozné, ani nemám ucpaný nos, ale zato mám zahleněný krk a dost děsivej kašel, kterým ten hlen vykašlávám... Myslím, že ani nemám teplotu (máme rozbitej teploměr, takže nevím), ale nepřipadám si teda úplně fit.

Teď jsem v práci a snažím se tady nalejvat průduškovým čajem, paralenem a bromhexinem... Obávám se, že se to asi do večera moc nezlepší a budu si chtě nechtě dát dneska pauzu. Ach jo! Tony Horton, tvůrce programu P90X, sice prý říká, že vzít si krátkou pauzu a poté se vrátit tam, kde jsem přestala nevadí, ale mě to prostě z principu štve.